A. Jagelavičiūtė apie „Moterų ralio“ aprangą ir šio pavasario drabužių stiliaus tendencijas: gražus ir elegantiškas chaosas

 
Stilingiausią šių metų „Moterų ralio“ ekipažą rinksianti tarptautinio mados žurnalo „L‘Officiel Lithuania“ komanda su stiliste Agne Jagelavičiūte priešakyje tiek ralio dalyvėms, tiek ir visoms moterims pataria drąsiai eksperimentuoti ir drabužių derinius rinktis pagal nuotaiką, o ne pagal orą.
„Ruošdamosi „Moterų raliui“ ar tiesiog rinkdamosi pavasarinę aprangą, eksperimentuokite su skirtingomis tendencijomis. Šiandien madoje vyrauja gražus ir elegantiškas chaosas, kai maišosi sportinis stilius su klasikiniu, todėl nebijokite savo aprangoje perteikti mados tendencijų chaoso“, – sako „L‘Officiel Lithuania“ žurnalo stilistė, vyriausioji redaktorė Agnė Jagelavičiūtė.
„Moterų ralio“ dalyvės, norėdamos atkreipti visuomenės dėmesį į fizinio aktyvumo naudą sveikatai, šiemet važiuoja su šūkiu „Būk aktyvus, atrask daugiau džiaugsmo!“. Pasak Agnės Jagelavičiūtės, šių metų pavasario drabužių stiliaus tendencijos puikiai atitinka ralio renginio nuotaiką – „aktyvus džiaugsmas“. Būtent šia – aktyvaus džiaugsmo – formule ir turėtų vadovautis komandos, rinkdamosi ekipažų aprangą.
„L‘Officiel Lithuania“ žurnalo komanda kartu su Agnė Jagelavičiūte parinko tris kriterijus, kuriais patartų vadovautis moterims renkantis aprangą. Sportiškumas, moteriškumas, raudona – lyg ir nieko naujo, bet ar tikrai?

  1. Sportinis stilius – aktyvus pavasaris

„Moterų ralio“ ekipažai didelį dėmesį skiria savo aprangai, stengiasi pabrėžti savo originalumą, ieško išskirtinumo. Tačiau merginos turėtų nepamiršti, kad už vairo teks praleisti ištisas valandas, atlikti įvairias užduotis. Judesių nevaržantis patogumas, sportiškumas yra tai, ką moterys turi turėti omenyje pirmiausia.
Anot A. Jagelavičiūtės, šiandien į mados pasaulį sportinis stilius įžengė labai tvirtai ir čia svečiuosis kurį laiką. Sportinis stilius, kaip niekur kitur tinka „Moterų ralyje“ – jis leidžia pasireikšti tiek moterų fantazijai, tiek praktiškumui. Aktyvus gyvenimo būdas šiuolaikiniam žmogui yra kasdienybė, todėl patogus sportinis stilius bus priimtinas netgi formalioje aplinkoje.
„Šį pavasarį rinkitės sportbačius, juos derinkite prie plačių, švelniai mėlynų mamos stiliaus džinsų. Derinį papildykite safari rašto marškiniais ir vyriško kirpimo smėlio spalvos švarku. Švarkai puikiai dera su sportbačiais ir fannypack stiliaus rankinėmis, todėl nebijokite savo aprangoje perteikti mados tendencijų chaoso. Aprangą rinkitės pagal savo dienotvarkę ir užimtumą. Jeigu turite įtemptą dieną, rinkitės patogią, judesių nevaržančią aprangą. Ji gali būti laisvo kirpimo, maišyta su sportinio stiliaus elementais – jie formalioje aplinkoje jau nieko nebestebina ir nebegąsdina“, – pataria „L‘Officiel Lithuania“ žurnalo vyriausioji redaktorė.

  1. Aprangos vektorius – moteriškumas

„Moterų ralis“ – renginys, skirtas moteriškai auditorijai, tad renkantis sportišką aprangos stilių nepamirškite vieno svarbiausių faktorių – moteriškumo bei elegancijos. Pasak A. Jagelavičiūtės, šių metų tendencijos tam yra itin palankios.
„Į madą grįžta jauno, seksualaus 90-ųjų Holivudo stilius. Tai – ryškios, neoninės spalvos ir trumpi, aptempti dviratininko šortai. Ši mada pradėjo gyvuoti 80-ųjų pabaigoje ir garsių mados influencerių pastūmėta, atgijo šiandien. Šį pavasarį dėvėkite neonines spalvas ir jas drąsiai derinkite kartu – kuo ryškiau, tuo stilingiau“, – teigia stilistė.
Be to, anot A. Jagelavičiūtės, neoninės spalvos puikiai pasitarnaus ir renkantis aksesuarus – jei dėvėsite vienspalvį arba neutralių spalvų derinį, galite rinktis neoninį diržą, rankinę ir avalynę.
„Aptempti dviratininko šortai labai laukia šiltų pavasario orų – jie puikiai atrodys su sportinio stiliaus viršutiniu drabužiu arba kasdienio stiliaus marškiniais. Viršutine derinio dalimi stenkitės atsverti šortus – ieškokite plataus kirpimo rūbų. Dviratininko šortai pabrėš moteriškus klubus ir taliją, tuo tarpu asimetriški pečiai subtiliai atidengs pečių liniją. Jeigu dėvėsite palaidus drabužius ar vyriško stiliaus kostiumą, derinį papildykite aukštakulniais – jie išryškins moterišką siluetą ir pagrakštins eiseną“, – pataria Agnė.

  1. Spalva – koralinė raudona

Kas, jei ne koralinė spalva labiausiai atspindi ir asocijuojasi su moteriškumu. Stilistės Agnės Jagelavičiūtės teigimu, šių metų spalva – koralinė, todėl kiekvienos moters garderobe privalo atsidurti bent viena šio atspalvio detalė.
„Nebijokite pirkti koralinių marškinių – jie papildys net ir patį nuobodžiausią derinį. Šios spalvos drabužius galima derinti įvairiomis progomis“, – pabrėžė Agnė.
Viena iš labiausiai netikėtų sezono tendencijų stilistė pabrėžė – suknelių sluoksniavimą. „Naudokitės proga ir pavasarį po vidutinio ilgio suknelėmis nešiokite kelnes, tai – kasdienio stiliaus tendencija, todėl drąsiai vilkėkite džinsus, jie gali būti netgi šiek tiek plėšyti“,  – pataria A. Jagelavičiūtė.
„Moterų ralis“ vyks balandžio mėn. 27 d. Registracija į renginį dar vyksta.