DUK


Kas gali dalyvauti renginyje „Moterų ralis“?

„Moterų ralyje“ gali dalyvauti išskirtinai tik moterys. Ekipažo sudėtis: mažiausiai dvi moterys, maksimalus ekipažo dalyvių skaičius ribojamas iki penkių.

Ar reikalingas specialus išankstinis pasiruošimas renginiui?

Specialaus išskirtinio pasiruošimo renginiui nereikia, t.y. renginyje dalyvaujama standartiniu automobiliu, atitinkančiu KET reikalavimus, dalyvių aprangai taip pat nėra specialių reikalavimų (nereikia turėti sportininko licencijų, šalmų ir kombinezonų), tačiau 2018 m. renginyje pageidautina teminė apranga, atspindinti „Šimtmečio Moterų ralio“ idėją ar Jūsų ekipažo pavadinimą.

Ką reikia žinoti pirmą kartą dalyvaujančioms renginyje?

Susipažinti su renginio nuostatais (taisyklėmis), dalyvauti dalyvių intruktaže-mokymuose.

Kaip vyksta registracija į „Moterų ralį“?

Pildoma elektroninė registracijos forma puslapyje www.moteruralis.lt (skiltyje „Registracija“). El. paraiškos forma pildoma, sukūrus vartotojo paskyrą (prisiregistravus prie sistemos). Po paraiškos užpildymo ekipažas, prisijungęs prie el. registracijos sistemos savo vartotojo vardu, turės teisę keisti ekipažo sudėtį, pavadinimą ir tikslinti informaciją.

Kaip pasirinkti įskaitą, kurioje dalyvausim?

Visi užsiregistravę ekipažai dalyvauja bendroje renginio įskaitoje (išskyrus VIP įskaitą). Kokiose kitose įskaitose dalyvauja Jūsų ekipažas, Jūs turite nurodyti el. registracijos formoje (būtina pasirinkti mažiausiai vieną įskaitą):

Pradedančiojo vairuotojo įskaita. Šioje įskaitoje dalyvauja tik tie ekipažai, kurių I vairuotoja neturi 2 metų vairavimo stažo (automobilis privalo būti pažymėtas baltu kvadrato formos skiriamuoju ženklu su žaliu apvadu ir žaliu klevo lapu viduryje).

Pirmą kartą dalyvaujančių renginyje įskaita. Ši įskaita vedama tik pirmą kartą užsiregistravusiems ekipažams (visi ekipažo nariai dalyvauja pirmą kartą).

Istorinių automobilių įskaita. Šioje įskaitoje dalyvauja automobiliai, pagaminti iki 1986 m.

Dviejų narių ekipažų įskaita. Ši įskaita vedama ekipažams, susidedantiems tik iš dviejų narių.

Daugiau nei dviejų narių ekipažų įskaita. Ši įskaita vedama ekipažams, susidedantiems iš daugiau nei dviejų narių.

VIP įskaita. Šioje įskaitoje gali dalyvauti Organizatoriaus asmeniškai pakviesti dalyviai, rėmėjų atstovai. Šios įskaitos dalyviai nedalyvauja bendroje renginio įskaitoje.

Kas yra komandinė įskaita?

Komanda – mažiausiai 2 ekipažų grupė, dalyvaujanti renginyje vienu pavadinimu, t.y. visų ekipažų pavadinimas vienodas, tik atskiriamas skaitmenimis (pvz. Merginos1; Merginos2 ir t.t.). Ekipažai, norintys dalyvauti komandinėje įskaitoje, nurodo tai elektroninėje paraiškos formoje www.moteruralis.lt ir sumoka komandos mokestį. Komandai gali atstovauti daugiausia penki ekipažai.

Kas yra kelio knyga?

Kelio knyga – tai renginio ekipažams skirta knyga, kurioje detaliai nurodomas ralio maršrutas.

Kas yra administracinė komisija?

Administracinė komisija – tai yra renginio dalis, kurios metu ekipažams išduodamas registracijos paketas: startiniai numeriai, reklamos lipdukų komplektas, dalyvių ID, kita dalomoji medžiaga. Administracinės komisijos metu ekipažas pateikia organizatoriui atspausdintą pasirašytą paraišką (arba organizatorius duoda ekipažui paraišką pasirašyti vietoje).
Jeigu ekipažas dalyvauja „Pradedančiojo vairuotojo įskaitoje“, papildomai turi pateikti I vairuotojos vairuotojo pažymėjimą, o dalyvaujančios „Istorinių automobilių įskaitoje“, turi pateikti automobilio techninį pasą.
Į administracinę komisiją gali atvykti viena iš ekipažo atstovių.

Kaip apipavidalinti automobilį, kad ekipažas nepažeistų KET?

Puošiant automobilius, atkreipiame dėmesį, kad prie automobilio tvirtinami daiktai pagal Kelių eismo taisykles laikomi kroviniais. Dalyviai turi laikytis krovinių vežimo reikalavimų, daiktai turi būti tvirtinami taip, kad neblogintų vairuotojui matomumo, nepažeistų transporto priemonės stabilumo, netrukdytų jos vairuoti, neuždengtų žibintų, skiriamųjų ženklų ir valstybinio numerio, prie transporto priemonės pritvirtinti daiktai turi nekristi, nesivilkti, nekelti pavojaus žmonėms, nekelti triukšmo ir neteršti kelio bei aplinkos.

Kokios rungtys laukia ralio dalyvių?

Tai automobilių pramoginis-orientacinis renginys, kurio tikslas – skatinti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, propaguoti saugų eismą keliuose, pažintį su lankytinomis vietomis, autoturizmą, tad dalyvių laukia aktyvios, sportiškos bei pažintį su lankytinais objektais skatinančios užduotys.

Kokia privalo būti ekipažo sudėtis?

Ekipažo sudėtis: mažiausiai dvi moterys, maksimalus ekipažo dalyvių skaičius ribojamas iki penkių.

Ar finišuoti privalo visos ekipažo narės?

Finišą turi pasiekti mažiausiai dvi ekipažo narės.

Ar galima filmuoti bei fotografuoti ralio metu?

Taip, galima, jei tai nėra nesuderinti su renginio organizatoriumi ekipažo ar komandos veiksmai, susiję su kokio nors prekės ženklo, įmonės, kito renginio ar pan. reklama.

Ar galima ekipažo/komandos pavadinime naudoti angliškus žodžius?

Taip, galima. Ekipažo/ komandos pavadinimus galima daryti iš lietuvių ir kitų kalbų įvairių žodžių ir jų formų bei kitokių konstrukcijų, taip pat skaitmenų.

Kokios simbolikos ar atributikos negalima naudoti?

Leidžiama prekės ženklo, įmonės reklaminiai lipdukai ant ekipažo automobilio, reklaminė dalyvių apranga. Tačiau bet kokie kiti nesuderinti su renginio organizatoriumi ekipažo ar komandos veiksmai, susiję su kokio nors prekės ženklo, įmonės, kito renginio ar pan. reklama, yra draudžiami.

Ar gali šturmanas ir vairuotojas pasikeisti rolėmis ralio metu?

Taip, gali (esant objektyvioms priežastims).

Ką daryti, jei ralio metu sugenda automobilis?

Informuoti organizatorius.